Kare Oyma Define İşareti

Kare Oyma Define İşareti

kare oyma işareti

Definecilikte Kare Oyma İşareti genellikle alt kısımda bir oda veya bölünmüş bir alanı işaret eder ki bu alanda genellikle definenin saklandığı yer anlamına gelir.

Çevresinde ola ki bir ok işareti veya sembol olduğunda ise genellikle definenin olduğu yönü ifade eder ki bu zaman edindiğimiz ve fikir alışverişinde bulunduğumuz kişilerle olan ortak görüşümüzdür. Bu işaret genellikle bir odayı işaret eder ve eğer oda bulunur ve boş olduğu görünür ise yanında başka bir oda daha aranılır.

Bu işaretler yolunda yapılan çalışmalar sırasında mutlak dikkatli olunmalı çünkü planlı ve tuzaklı bir gömü olabilir. Yakınların da bir tümsek olma ihtimali de söz konusudur iyice araştırma yapılmalı ve ona göre hareket edilmelidir. Zengin bir mezara denk gelme olasılığınız da mümkün olabilir.

Kare oyma işaretinin yanında X veya + işaretlerinin bulunma durumu kesinlikle mezar olduğunu ilişkin işaretlerdir. Birden fazla oymalar ise küçüklü büyüklü şekilde bir aile mezarlığına denk geldiğiniz anlamına da gelmektedir. Bazen karşımıza zemine dik şeklinde de çıkar buda yakınlarda bir mağara olduğu şeklinde de yorumlanabilir. Bu tarz bölgelerde genellikle alan tarama cihazları veya çubuklar ile arama yapılmaktadır.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız