Koltuk Taşı İşareti

Koltuk Taşı Define İşareti

Bu merakla uğraşanların zor ayırt ettiği büyük bir gömü işaretidir. Koltuk taşı ve Oturak taşı ayırt edilmesi zor iki işarettir. Dikkat etmeniz gereken kısım Koltuk taşında kol için destekler, baş desteği dışında ayaklarımızı koyabileceğimiz yerlerin olması gerekir. Oturak taşında bu özelliklere yer verilmez.

Koltuk işaretinde eğer ki önün de basamak olup olmadığı kontrol edilmelidir ve merdivenler tuzaklı olabilir. Kollarımızı koyduğumuz destek yerinde oyma delikler var ise karşısında yığma olasılığı yüksektir. Eğer bir mağara içinde ve etrafında kare oymalar var ise bir öncünün hazinesi mağaranın altında saklanmış bir oda da olabilir. Duvarlar ve yürünen zemini kontrol etmeden adım atılmamalıdır.

  • Koltuk taşı mükemmel bir işarettir ve kesinlikle define işareti olarak bilinir. Ara sıra mezar işareti olarak da görünür. Basamaklı koltuk taşı karşısında yığma tümülüs olma ihtimali yüksek bir ihtimaldir. Bu yığmalar eğer ki yamaçta ise tuzak olabilir dikkat etmeniz gerekmektedir.

Koltuk Taşı Define İşareti Hakkındaki Diğer Görüşler;

1- Kollarını koyacak allanları vardır ve oturduğunda tam karşıdaki tümseğin altındadır.

2- Koltuğun sol kol konulacak yeri varsa oturduğunda kolunu koyabileceğin tarafta girişi olan kayalar vardır.

3- Sağ kolunu koyacak yeri varsa oturduktan sonra sol tarafında birbirine yaslanmış kayaların altında giriş olması gerekir.

4- Kol konulacak bir yeri yok ise arkasında bir tümsekte yığma olması gerekir altında.

5- Koltuğun üzerine çıktığında 20 metre civarında başka bir işaret ara.

6- Koltuk taşının dört köşesi ayrı bir işarettir.

7- Koltuğa oturduğunda ayakların yere basıyor ise para ve mal oradadır.

8- Kolların ikisi için destek varsa para karşı istikamette ve bir kuyunun içindedir.

9- Tek kol yeri varsa oturduktan sonra boş olan kol istikametinde aranmalıdır.

10- Üzerinde haç veya çarpı işareti var ise altı incelenmelidir. Eğer boş ise yakınlarında tümülüs yada kaya içinde mezar bulunur.

admin

11 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Arkadaşlar benim gördüğüm bitane koltuk taşı var sadece sol kolu koymalik kolu koydugun tarafta ist uste taşlar var bu işaret hakkında bilgisi olan varsa bana ulaşsın 05342133443

  • Merhablar bir koltuk tasida ben buldum sol kol dayama yeri var oturduğumuz zmn ayaklarınız rahatlıkla yere basıyor lütfen yardımcı olur musunuz 05411072652 de

  • bir baykuş kafasi işareti gördük baykuşun sol gözü kapalı sağ gözü açık dudağı hafif sola bakyr hemen altında oturak taşı var bunlar ne anlma gelmektedir

  • kayalık alan da ki bu kayalığın üzerinde kale var
    kayanın dibinde balık oyma balığın alt kısmında ise v işareti