Son Dakika Haberler

Şile’de tapuda rüşvet operasyonu: Kimler Hakkında Gözaltı Kararı Çıktı ..!

rüşvet operasyonu

Şile tapuda rüşvet iddiası ile soruşturma başlatan Şile Cumhuriyet Başsavcılığı 87 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Verilen kararla beraber gözaltına alınanların başında tapu müdürü , tapu müdür yardımcısı , 11 memur ve 3 mahalle muhtarının yanı sıra bir çok sivil kişinin de yakalanarak gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Toplamda 87 kişinin gözaltı kararının verilmesiyle başlatılan soruşturmada şu ana kadar 74 kişinin gözaltında olduğu kalan kişilerinde arandığı bilgisi ulaştı. Rüşvet iddiaları  tapuya işlem yaptırmak için gelen vatandaşların işlemlerinin günlerce sürdüğü fakat görevli olmayan kişilerin içeride görevlilerle yakın görüşmeleri sonucunda belli bir para karşılığında işlemlerini hızlıca hallettirdiği yönündeki şikayetleri ile Şile Cumhuriyet Başsavcılığına başvurması ile alevlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali ekipleri sabah erken saatlerde yaptığı operasyon ile şüphelilerin evlerinde ve tapu müdürlüğünde arama yapmaya başladı. Gerekli sağlık kontrollerinden geçirilen şüpheliler gözaltına alınırken aramalar halen devam etmektedir. Göz altı kararı ile tapu müdürü , tapu müdür yardımcısı , 11 memur ve 3 mahalle muhtarı gözaltına alınırken rüşvet iddiasına adı karışan 10’larca kişide gözaltında olduğu belirtildi.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız