V Define İşareti

V Define İşareti

deprem

V işareti genel de yön ve mesafe veren bir işarettir.Roma rakamında 5 anlamına gelir ve bunun mesafe ile bir ilgisi yoktur. Açık olan uçlarda sağ ve sol 5 adım ilerde gömü var diyenler var ama bu sadece söylentidir. Çünkü anlamı bu kadar açık olan bir işaretin çözümü bu kadar basit olamaz. Bu işaret her toplum da kullanılmış bir işaret olup genellikle oyma şeklinde karşımıza çıkar. Çeşitli oyma şeklinde yapılabilir bunlardan bazıları;

-İki ucu eşit V işareti

-Bir ucu kısa V işareti

-V işareti karşısında murc şekli

Ayrı olarak da U,Y işaretleri de V işaret ile aynı mantığı taşımaktadır.Gizlenmiş şekilde de karşımıza çıkabilir çok iyi inceleme yapmak gerekebilir. Bazen bir balık işaretinin kuyruk kısmında da karşımıza çıkabilir. Bazen de bir yılanın çatal dilin de dolayısı ile karşınız da ki şekli  çok iyi incelemeniz gerekmektedir.

Çözümü;

Bu işaret en fazla dere kenarlarında ve ayrımı olan yollarda karşılaşılır. V işareti genellikle kayaya işlenmiş olan şekillerdir. Eğer iki uç birbirine eşit ise uçların arası ölçülerek her çıkan ölçüde 70 santim adımlar atılır işaretin açık kısmında. Geldiğiniz noktada boşluk tespit etmeye çalışın ilk esnada.

admin

6 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız