Son Dakika Haberler

ÖSYM 2020 Sonuçları ve YKS Üniversite Sonuçları Açıklandı!

açıklandı
ösym sonucları

Yks sınavına bu sene yaklaşık olarak iki buçuk milyon kişi katılım sağladı. Sınav sonrasında adayların yapmış oldukları tercih sonuçları son dakika olarak bugün yayınlandı. Böylelikle adaylar bu heyecanlı bekleyişe son vermiş oldu. Sorgulama linkine bu yazının altından ulaşabilirsiniz. 2020 YKS yerleştirme sonuçları.

ÖSYM kurumundan beklenen açıklama geldi ve bu açıklama da YKS sonuçlarının erişime açıldığı bilgisi aktarıldı. Siteye akın eden gençler yüzünden bir süre erişim hatasına düşen fakat sonrada düzelen sonuç ekranı tekrardan çalışmaya başladı.

YKS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM bugün sitesi üzerinden yaptığı açıklamada YKS sonuçlarını erişime açtığını duyurdu. sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz sonucunuz umarı istediğiniz gibi olur.

Peki Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Bu konuda ise YÖK üniversitelerin açılma tarihleri ile ilgili bir açıklama yaptı yapılan bu açıklamada üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerinin 1 Ekim 2020 tarihi sonrası olduğu yönündeydi.

KYK Burs ve Yurt Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Henüz başvuru tarihi kesinleşmemiş olan bu konu için henüz bir açıklama yapılmadı fakat geçen sene burs başruları 21 Ekime kadar devam etmiş yurt başvuruları ise 19 ağustosa kadar devam etmişti.

Sonuçlarınızı öğrenmek için tıkla

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız